Zmień swoje auto nie do poznania!


XXI wiek to zdecydowanie czas, w którym każdy człowiek jest w stosunku do wszystkich innych nieufny. Nic więc dziwnego, że sprowadzanie aut wlochy jest ciężkim zajęciem. Jeżeli wiemy o tym, że Polacy nie są zbyt cenioną nacją na całym świecie to zdecydowanie powinniśmy sobie wyobrazić jak to się może odnieść do tego, że chcemy z kimś robić interesy. Nic więc dziwnego, że, aby sprowadzić dobre samochody z wloch trzeba się najpierw sporo namęczyć. W końcu nikt nie zaufa nam ot tak sobie. Na zaufanie i szacunek zawsze trzeba sobie w jakimś tam stopniu zasłużyć. Pytanie tylko jak powinniśmy to zrobić. Czasami przecież o coś takiego jak zaufanie jest bardzo ciężko. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy pracują w takim miejscu jak autokomis. Większość ludzi, którzy przychodzą do tego miejsca są do niego bardzo sceptycznie nastawieni. A jeżeli są sceptycznie nastawieni do tego miejsca to okazuje się, że również i do ludzi w nich pracujących. Zadaniem tych ludzi jest to nastawienie jak najszybciej zmienić. Żyjąc w XXI wieku każdy z nas chociaż raz został w jakiś tam sposób oszukany.

Jest to przykre ale jednak bardzo często prawdziwe. Co dziwne często mają z tym coś wspólnego takie miejsca jak na przykład autokomis. Znam wielu ludzi, którzy twierdzą, że zostali oszukani właśnie dlatego, że zostało im sprzedane auto, które wcześniej miało jakiś wypadek lub po prostu nie nadaje się z jakichś względów do jazdy. Idąc do komisu zawsze należy wziąć ze sobą osobę, która zna się na rzeczy. Tak samo kiedy sprawdzamy samochody z wloch czy z jakiegokolwiek innego kraju na świecie. Człowiek zawsze musi mieć pewność, że samochód jest sprawny i że będzie mu służył przez naprawdę bardzo długi czas. Nic więc dziwnego, że sprowadzanie aut wlochy nie cieszy się na dzień dzisiejszy zbyt dużą popularnością. Ludzie jednak w dalszym ciągu są dosyć nieufni w stosunku do innych narodowości. Co gorsza zazwyczaj jest tak, że inne narodowości są bardzo nieufne w stosunku do Polaków, którzy uważani są za złodziei i krętaczy.

Muszę przyznać, że należę do osób, które chyba nigdy nie będą w stanie zrozumieć dlaczego ludzie sprawdzają samochody z wloch, które tak naprawdę do niczego się już nie nadają. Chodzi mi tutaj oczywiście przede wszystkim o samochody, które nazywane są popularnie samochodami powypadkowymi, rozbitymi i tym podobnie. Przecież tak naprawdę te samochody nie przedstawiają sobą żadnej większej wartości. Czemu więc sprowadzanie aut wlochy jest w naszym kraju tak popularne? Przecież tutaj człowiek musi zrobić wszystko legalnie, gdyż tego wymaga polskie prawo. Nie jestem pewna czy ktoś może na czymś takim cokolwiek zarobić. Powiedziałabym, że raczej nie ale oczywiście mogę się mylić.

Przecież żaden autokomis nie przyjmie nam takiego samochodu. Jedyne co z nim możemy zrobić to oddać go na części ale to się nam chyba za bardzo nie będzie opłacało. Myślę, że znacznie więcej wyjdzie nas sprawdzanie tego samochodu niż to co na nim zarobimy kiedy go sprzedamy. Nie rozumiem więc jaki to wszystko ma sens. Czasami zastanawiam się czy kiedykolwiek będę w stanie to zrozumieć. Osobiście od lat korzystam tylko i wyłącznie z usług jednego autokomisu i jestem z niego zadowolony. Autokomis, który mam na myśli mieści się w mieście, w którym mieszkam. Nie mam więc do niego daleko. Poza tym nigdy nie zostałem w żaden sposób w tym miejscu oszukany. Pamiętam nawet jedną zabawną sytuację, w której przypadkiem dowiedziałem się, że wszystkie samochody, które w tym autokomisie są sprawdzane są z Włoch. Właściciel myślał, że o tym wiem. Niestety nie wiedziałem dlatego też zdziwiłem się, że są to samochody z wloch. Zabawne było przede wszystkim to, że właściciel tego miejsca był w stanie oddać mi pieniądze tylko i wyłącznie dlatego, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, że te samochody są włoskie. Dla mnie osobiście sprowadzanie aut wlochy nie jest niczym złym. Chodziło mi raczej o to, że nikt o tym fakcie mnie nie poinformował. W ostatecznym rozrachunku jestem posiadaczem włoskiego samochodu i muszę przyznać, że bardzo je sobie cenię przede wszystkim dlatego, że jest ono dosyć ekonomiczne i do tego bardzo zgrabne. Nie zamieniłbym go na żadne inne.

Wbrew temu co większość ludzi myśli o sprawdzaniu samochodów z innych krajów tutaj wcale nie trzeba znać języka. Okazuje się mianowicie, że sprowadzanie aut wlochy nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności językowych. Wystarczy tylko, że dana osoba ma na miejscu kogoś kto płynnie posługuje się danym językiem. Jeżeli takowa osoba znajdzie się na miejscu to wtedy nie ma żadnego problemu z rozkręceniem danego interesu. Tak więc jeżeli ktoś chce sprawdzać samochody z wloch to początkowo zdecydowanie powinien znaleźć na miejscu osobę, która będzie w tym pośredniczyła. Oczywiście przy tym należy sobie zdawać sprawę z tego, że musi to być osoba, która jest zaufana i która świetnie mówi po włosku. Dobrze byłoby jeszcze gdyby dana osoba miała swoje wcześniejsze kontakty w tej właśnie branży. Mając kogoś takiego na miejscu człowiek może zbić fortunę.

Każdy autokomis w takiej sytuacji będzie chciał podjąć z nami współpracę przede wszystkim dlatego, że będzie to dla niego opłacalne. A przecież nikt nie chce rezygnować z opłatnego interesu. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek robiąc coś konkretnego zdaje sobie sprawę z tego czy będzie mu się to opłacać czy też nie. Dlatego też stwierdziłam, że jeżeli mój chłopak chce sprawdzać samochody z wloch to jest to tylko i wyłącznie jego decyzja. Ja nie mam z tym nic wspólnego. Poza tym byłam ciekawa jak mu ten interes pójdzie i czy tak naprawdę będzie on w ogóle dla niego opłacalny. Początkowo sprowadzanie aut wlochy nie szło mu najlepiej. Wiązało się to przede wszystkim z tym, że nie miał on żadnych lub prawie żadnych zamówień związanych właśnie z samochodami używanymi z Włoch. Z czasem jednak interes zaczął się coraz bardziej rozkręcać. Okazało się, że zainteresował się tym nawet jeden autokomis, z którym mój chłopak w późniejszym etapie swojej działalności podjąć stałą współpracę. Na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że zdecydowanie się myliłam jeżeli chodzi o sprawdzanie aut z innych krajów. Tego typu działalność zdecydowanie bardzo się opłaca. Oczywiście pod warunkiem, że człowiek dokładnie wie co robi.

Odnaleźć w naszej okolicy dobrego mechanika samochodowego z prawdziwego zdarzenia, który doskonale zna się na rzeczy i nie oszuka nas przy naprawie i wycenie samochodu jest na prawdę ogromnie trudno. Motoryzacja to bardzo ciężki zawód, który wymaga od człowieka, który chce go wykonywać dobrze, prawdziwej pasji i zainteresowania wszelkimi zagadnieniami motoryzacyjnymi. Nowoczesne technologie, jakie są obecnie stosowane w wychodzących na rynek samochodach postawiły przed naszymi mechanikami samochodowymi poprzeczkę bardzo wysoko. Nie wystarczy już nauczyć się w tym fachu wymiany podstawowych części, dokonywania napraw uszkodzonych układów. Dziś każdy mechanik w swoim warsztacie musi potrafić rozszyfrować i obsługiwać skomplikowane systemy elektroniczne, jakie są montowane w samochodach. Nie zawsze obsługa komputera w zakresie motoryzacji wychodzi mechanikom właściwie. W tym też celu powstały nowe zawdy, gdzie kształci się przyszłych ekspertów i specjalistów, którzy doskonale będą sobie radzili z wszelkimi urządzeniami elektronicznymi w motoryzacji. Elektro mechanik, który musi zdobyć bardzo szczegółową wiedzę będzie od teraz niezwykle cenionym specjalistom, dlatego tez większość kierunków w szkołach, gdzie dotąd motoryzacja dominowała, jest obleganych właśnie przez przyszłych elektromechaników, którzy swoją przyszłość zawodową połączą z pasją i zamiłowaniem do samochodów.

Na pewno trudna przed nimi droga, aby pojąć wszelkie tajniki nowoczesnych technik motoryzacyjnych w swoim zawodzie. Bardzo wielu młodych chłopców uwielbia przebywać w garażu np. w sytuacji gdy ich ojciec naprawia samochód. To jakoś tak można by rzec jest uwarunkowane genetycznie że do motoryzacji ciągnie jużod najmłodszych lat, oczywiście mowa tutaj o mężczyznach. Wielu z nich potem wciela swoje zainteresowania w życie pracując w zawodach, które mniej lub bardziej są powiązane z motoryzacją. Tak czy owak dla większości ludzi motoryzacja to bardzo pasjonujące zajęcie jest.

Zagadnienia motoryzacyjne, które jeszcze kilka lat temu pozostawały jasne dla niektórych osób niewykształconych w zawodzie związanym z motoryzacja dziś są już zupełnie odległe od tamtych. Do produkcji nowoczesnych modeli aut stosuje się zaawansowane technologie, które pozwalają zaskakiwać użytkowników coraz bardziej pod każdym względem. Standardem dziś już stały się komputery instalowane w samochodach, których celem jest ułatwienie obsługi wielu pożytecznych funkcji w samochodzie. Co prawda, póki co nasze samochody nie potrafią jeszcze latać, ale obserwując tak ogromny i szybki postęp motoryzacyjny nie jesteśmy w stanie wykluczyć takiego scenariusza w najbliższej przyszłości. Problemem jednak pozostają nasze zatłoczone drogi, które nie są przystosowane do tego, aby codziennie przyjmować tak duże obciążenie niezliczona ilością samochodów.

W odniesieniu do tego problemu, być może dobrym rozwiązaniem w dziedzinie motoryzacji byłoby stworzenie latającego samochodu. Na pewni wielu z nas marzyło o takim cudzie technologicznym stojąc w porannym korku podczas drogi do pracy. Władze poszczególnych miast mają bardzo trudne zadania przed sobą, które polegają na wykonaniu prac związanych z remontem i dostosowaniem dróg do potrzeb motoryzacyjnych użytkowników, udrożnienie zatłoczonych ulic. Postęp motoryzacyjny wymusza wiele decyzji i prac w sferach ekonomicznych całego świata, jednak inwestycje w infrastrukturę drogowa są bardzo niezbędne w obecnym czasie, kiedy drogi zaczynają przypominać dziurawy ser szwajcarski. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób bezpieczeństwo na drogach jest zależne od ich stanu. Oczywiście, jeśli będziemy mieli do dyspozycji same autostrady, to z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że nasze drogi są bezpieczne, na autostradach zdecydowanie rzadziej dochodzi do wypadków niż na drogach innego typu, nawet w przypadku jakiegoś wypadku to zazwyczaj ma on mniejsze konsekwencje i jest zdecydowanie mniej ofiar jak i rannych.

Next Page »