Zmień swoje auto nie do poznania!


Większość z nas bardzo dba o swoje pojazdy, regularnie kontroluje stan zużycia wszystkich płynów, oleju, wykonuje przeglądy, czyści i poleruje swoje samochody. Kiedy jednak dochodzi do awarii, niw zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z zaistniałym problemem. Motoryzacja to bardzo trudne zagadnienie dla kogoś, kto nie ma na ten temat żadnego pojęcia, doświadczenia. Wszelkie naprawy, jakich wymagają nasze samochody pozostawiamy wtedy specom od motoryzacji. Samochody dawniej były mniej skomplikowanymi urządzeniami mechanicznymi. Od czasu, kiedy do samochodów zaczęto stosować nowoczesne technologie elektroniczne, my sami nie za bardzo jesteśmy w stanie cokolwiek uczynić w przypadku, kiedy zepsuje nam się samochód.

Do dzisiejszego dnia bardzo wiele osób, szczególnie starszych, które korzystały z dawnych produktów motoryzacyjnych, samochodów produkowanych najprostsza technologia wspominają czasy, kiedy z zamkniętymi oczami mogli rozwiązywać niektóre drobne problemy awaryjne, techniczne w swoich samochodach. Postęp w dziedzinie motoryzacji rozwinął się bardzo szybki i nadal gna do przodu. Nie powinno nas to dziwić, gdyż era komputeryzacji, nowoczesnych technik elektronicznych pozwala wprowadzać tak innowacyjne opcje do klasycznych samochodów, że stają się one niemal w całości uzależnione od komputera pokładowego, jaki jest zainstalowany. Poniekąd technologie te na co dzień są w stanie bardzo ułatwić nam życie, ale czasami sprawiają jednak trudności z obsługą własnego auta podczas jazdy. Rozwój widać nie tylko w motoryzacji, jednak tutaj jest on bardzo widoczny i dokładnie widzimy, w jakim tempie konkretne samochody i marki się rozwijają jak szybko przybywa nowości technicznych, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy samochodem, jak i coraz częściej inżynierowie starają się chronić również pieszych. To wszystko sprawia, że w sytuacji gdy jeździmy starszym samochodem i przesiądziemy się do jakiegoś nowszego modelu to przeżywamy wręcz szok, jak bardzo się zmieniła motoryzacja.

Motoryzacja jest niezwykle skomplikowanym zagadnieniem, szczególnie w obecnych czasach, kiedy bardzo szybko rozwija się postęp technologiczny w tej dziedzinie. Nowe samochody potrafią zaskakiwać nie tylko swoim oryginalnym kształtem, ale też funkcjami, jakie zostały zastosowane dla ułatwienie życia użytkownikom. Dziś praktycznie nawet osoba niewidoma może poprowadzić samochód, który dzięki wszelkim czujnikom, automatycznym poleceniom na przykład parkowania, może mnóstwo czynności wykonywać sam. Dla większości jest to udogodnienie, jednak osoby starsze, które były przyzwyczajone do manualnej, własnej obsługi samochodu i tak wolą klasyczne modele, w których to oni decydują o manewrach i stylu jazdy, jaki wykonują.

Osoby, które na bieżąco śledzą wszelkie nowinki technologiczne mogą wypowiedzieć się szerzej na temat motoryzacji we współczesnym świecie. Każdy wiodący producent dobrej marki samochodów wydaje ogromne pieniądze na badania i tworzenie nowych innowacyjnych technologii, które są w stanie przewyższać konkurencje pod względem dotychczasowych osiągnięć. Nowoczesne trendy są jak najbardziej pożądane, dlatego każda taka inwestycja producenta jest opłacalna, bo zwróci się wielokrotnie podczas sprzedaży wyposażonych w te technologie nowych samochodów na całym świecie. Motoryzacja ma to do siebie, że zawsze, od samego początku starano się dążyć do perfekcji i stawiano sobie za cel stworzenie idealnego pojazdu. W wielu kwestiach osiągnięto już szczyty możliwości, ale badania pokazują, że to jeszcze nie koniec wynalazków. Ostatnio oglądałem program o samochodach Volvo, gdzie to właśnie inżynierowie testują najnowsze systemy wykrywania pieszych na drodze, mają one w przypadku braku reakcji samodzielnie hamować za kierowcę.

O ile testy na ludziach wychodzą pozytywnie, to o tyle na zwierzętach już nie bardzo. Dlatego to jest właśnie kolejny etap pracy nad udoskonaleniem tego wynalazku, tak aby zwierzęta również były widoczne dla systemu. Na tą chwilę wygrywa natura.

Można by się zastanawiać i wyliczać po kolei zasługi, jakie motoryzacja wykonała dla człowieka od czasu, kiedy po raz pierwszy wynaleziono mobilny pojazd mechaniczny. Cała gospodarka światowa opiera się dziś na bazie nowoczesnych technologii motoryzacyjnych, jakie są wykorzystywane w transporcie materiałów, przewozie ludzi, osobistym korzystaniu z własnych lub służbowych pojazdów. Dzięki temu, że motoryzacja postępuje w tak gwałtowny sposób, na rynku samochodowym pojawiają się coraz to nowsze modele aut. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasze drogi świeciły pustkami, od czasu do czasu pojawiał się samochód, który budził wiele emocji. Dziś każdy z nas praktycznie posiada samochód i to często nie jeden, lecz więcej pojazdów, z których korzysta na co dzień. Cała ta sytuacja, która umożliwia łatwy dostęp do nabycia samochodów, przyczynia się do tego, ze na naszych drogach panuje tłok. Branża motoryzacyjna przewidzieć mogła, ze za kilka lat nasze drogi, drogi wielu innych krajów będą zbyt słabo wyposażone w odniesieniu do standardów, jakie powstaną w unowocześnionych technologicznie samochodach.

W związku z taką sytuacja być może nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest wyposażanie się w najnowocześniejszy model samochodu, który na naszych krajowych drogach nie będzie w stanie zaprezentować wszystkich swoich możliwości, a my nie będziemy mogli korzystać z wielu opcji dostępnych w pakiecie, gdyż ograniczą nas warunki na drogach. Nie warto czasami przepłacać za doskonale wyposażone samochody. Jednak oczywiście jeżeli jest to w granicach akceptowanych to jednak zdecydowanie lepiej jest zakupić samochód lepiej wyposażony, z biegiem czasu dochodzimy do wniosku że jednak wiele z dodatkowych bajerów. Zwłaszcza takie, które wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym są przydatne, jednak również to właśnie takie udogodnienia bardzo często są powodem wypadków. Wynika to z błędnego myślenia że mam bezpieczne auto to nic mi się nie stanie i mogę szybko jechać. No a niestety tak nei jest i wiele osób o tym boleśnie sięprzekonało.

Myślę, że założyć swój własny autokomis wcale nie jest tak prosto. Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że człowiek jednak musi posiadać jakąś gotówkę na rozruch. W końcu w autokomisie muszą znajdować się odpowiednie pojazdy, które będą w stanie zainteresować potencjalnych kupców. Tak więc warto jest sprawdzać samochody z wloch. Jest to na dzień dzisiejszy bardzo popularne zjawisko przede wszystkim dlatego, że można to całkowicie legalnie przeprowadzić. Poza tym okazuje się, że samochody sprawdzane z Włoch wcale nie są takie drogie jak te sprowadzane z innych miast europejskich. Nic więc dziwnego, że firmy typu „sprowadzanie aut wlochy” cieszą się w 2010 roku aż taką popularnością. Skoro samochody we Włoszech nie są drogie to ludzie na tym zyskują. A jeżeli ludzie na tym zyskują to starają się jak najdłużej współpracować z daną firmą. Nikogo nie powinno więc w tym wypadku dziwić, że ten proceder w naszym kraju jest aż tak opłacalny. Polacy lubią przecież zawsze i na wszystkim oszczędzać. Z tego przecież jesteśmy znani praktycznie w całej Europie.
Wpisując w obojętnie jaką przeglądarkę hasło „sprowadzanie aut wlochy” możemy znaleźć wiele interesujących rzeczy. Okazuje się na przykład, że jest wiele firm, które na co dzień całkowicie legalnie się czymś takim zajmują. Nie mam pewności dlaczego firmy te sprawdzają auta akurat z Włoch ale wydaje mi się, że ma to jakiś w sobie ukryty cel. Swego czasu myślałam, że wszystkie auta, które znajdują się w czymś takim jak autokomis są naszymi krajowymi pojazdami. Szybko jednak przekonałam się, że wcale tak nie jest. Okazuje się, że znaczna większość pojazdów, które znajdują się w polskich autokomisach to samochody, które są skądś sprowadzane.

Najczęściej są to właśnie samochody z wloch. Ludzie, którzy mają zamiar kupić taki samochód są oczywiści o tym poinformowani. I chyba przede wszystkim dzięki temu zgadzają się oni na zakup określonego pojazdu. Dla mnie jest to nieco dziwnego jako, że zawsze wydawało mi się, że powinniśmy jednak bronić naszego krajowego przemysłu a nie sprawdzać samochody z zagranicy.

Niestety na dzień dzisiejszy w dalszym ciągu jest tak, że ludzie wychodzą z założenia, że sprowadzanie aut wlochy jest rzeczą naprawdę banalną. Niestety zazwyczaj wcale tak nie jest. aby sprowadzić odpowiedni samochód, który potem zostanie szybko sprzedany trzeba się nieźle namęczyć. Po pierwsze człowiek musi wiedzieć czy samochód jest w dobrym stanie. Nie zawsze przecież jest tak, że samochody z wloch są w dobrym stanie. Tak samo jak w każdym innym kraju często dzieje się tak, że chcą człowiekowi sprzedać pojazd, który przykładowo miał jakiś poważniejszy wypadek lub, który tak naprawdę do jazdy wcale się nie nadaje. Na coś takiego trzeba zawsze bardzo uważać. Zresztą każdy autokomis ma również na swoim „sumieniu” taki wybryk. Nie znam miejsca, w którym chociaż raz klient nie zostałby oszukany. Sztuką jednak jest tak sprzedać samochód, aby dany człowiek nie miał możliwości upominania się o swoje prawa.

Zawsze kupując nowy samochód trzeba bardzo uważać na to, aby nie da się w żadnym razie oszukać. Osobiście w rodzinie mam osobę, która zajmuje się czymś takim jak sprowadzanie aut wlochy. Z tego co się orientuje to jest to dla tej osoby naprawdę bardzo opłacalne zajęcie. Dzieje się tak dlatego, że na samochody w naszym kraju jest w dalszym ciągu duży popyt. A jeżeli jest bardzo duży popyt to można łatwo wywnioskować, że będą potrzebne nowe samochody. Nikomu przy tym wszystkim nie przeszkadza, że są to samochody z wloch. Często samochody sprawdza się dla konkretnej prywatnej osoby. Przykładowo jeżeli jakiś znajomy czy też wujek chce, aby sprawdzić mu samochód to nie ma z tym żadnego problemu. Czasami zdarza się również, że autokomis również daje jakieś większe zlecenie na konkretne modele samochodów. Z autokomisami jest jednak zawsze ten problem, że mają oni zdecydowanie zbyt wygórowane wymagania. Nie da się przecież sprowadzić samochodu, który kosztuje powiedzmy dwadzieścia tysięcy kiedy ktoś chce zapłacić za niego piętnaście wychodząc z założenia, że przecież w danym kraju są one znacznie tańsze. Jest to po prostu niemożliwe.
T: samochody, sprowadzane, handel
D: Wiele osób sprowadza samochody
K: sprowadzane auta, samochody z Włoch
Ka: Samochody