Zmień swoje auto nie do poznania!


W przeciwieństwie do tego, co mogą sądzić niektórzy z nas, prawidłowe wyczyszczenie naszego pojazdu nie wiąże się tylko z wyciągnięciem szlaucha i oblaniem samochodu zimną wodą. Jeśli tak uważamy, możemy równie dobrze zdać się na opady deszczu – efekt będzie podobny.

Chcąc by nasz czterokołowiec wyglądał naprawdę zjawiskowo, powinniśmy się dobrze przygotować do czyszczenia. Potrzebny nam będzie stosowny szampon samochodowy, który powinniśmy w odpowiednich proporcjach zmieszać z ciepłą wodą. Do mycia warto wykorzystać specjalne rękawice, zrobione z mikrofibry. Nie zaszkodzi użycie drugiego wiadra z samą wodą, której użyjemy do czyszczenia rękawic.

Przed czyszczeniem generalnym, warto przede wszystkim zadbać o koła i nadwozie i spryskać je wcześniej specjalną substancją, służącą do rozpuszczania pyłów.

Jeśli prawdziwie kochamy naszego czterokołowca, musimy umieć o niego zadbać. Niektórzy błędnie uważają, że ochlapanie samochodu wodą raz w miesiącu lub zdanie się na łaskawość natury, to wszystko, co należy zrobić w kwestii czyszczenia naszego pojazdu.

Woskowanie nie jest być może najważniejszym etapem doprowadzania naszego auta do porządku, ale jest na pewno ostatnim. Jeśli chcemy doczyścić zabrudzone miejsca, należy to zrobić przed położeniem wosku.

Sam proces powinno się wykonywać w dodatniej temperaturze, najlepiej powyżej 10 stopni Celsjusza. Po wypolerowaniu karoserii, wosk należy pozostawić do wyschnięcia przez ok. 20 minut.

Wyróżniamy m. in. woski twarde, płynne, syntetyczne i naturalne. Możliwe jest nakładanie na siebie różnych rodzajów w celu optymalizacji efektów (np. naturalne dają specyficzny, ciepły połysk, stąd często używa się ich do polerowania aut pokazowych).