Zmień swoje auto nie do poznania!


37Co to jest wygoda i komfort w dalekiej podróży? Nie wie tego ten, co nie ma pojęcia co to są samochody terenowe. Trend i moda na te pojazdy panowały praktycznie od momentu , kiedy pierwsi konstruktorzy zaprojektowali i wyprodukowali taki samochód. Kto tylko mógł i kogo było na niego stać czym prędzej odwiedzał salony z tymi niepozbawionymi uroku i wdzięku pojazdami. Z biegiem lat zaczęto organizować również różnego rodzaju rajdy, w których główną rolę odgrywały samochody  terenowe, trasy były bardzo trudne do przejechania normalnym autem, a wyposażone w dodatkowe biegi samochody terenowe z łatwością radziły  sobie z pokonaniem trasy.

Jeszcze wcześniej jak rajdy odegrały niebagatelną rolę podczas drugiej wojny światowej. Obecnie każda szanująca się armia na świecie ma na swoim wyposażeniu najwyższej klasy takie  pojazdy i to w bardzo dużych ilościach. Pionierem i pierwszym konstruktorem samochodu terenowego był JEEP, nie odbiło się bez echa, i skłoniło inne znane marki samochodowe do konstruowania podobnych, a niejednokrotnie lepszych i bardziej nowoczesnych pojazdów.

7Gdy zamierzamy kupić auto, musimy najpierw podjąć decyzję, jaki chcemy kupić. A to na pewno nie należy do łatwych decyzji. To, jaki samochód wybrać, uzależnione jest bowiem od bardzo wielu czynników, które każdy powinien rozpatrzyć indywidualnie. Jeżeli ktoś ma dzieci, zazwyczaj decyduje się na kupno większego auta, które będzie wygodne dla wszystkich członków rodziny. Gdy ktoś nie ma rodziny, może sobie pozwolić na sportowy wóz, nawet dwuosobowy.

Poza tym na nasze decyzje dotyczące zakupu auta wpływ mają takie czynniki, jak na przykład to, ile paliwa auto spala, jakie ma opinie na rynku czy wreszcie to, jak wygląda sytuacja w przypadku jego awarii. Jeżeli części do auta są dostępne bez problemu, wtedy wiadomo, że będzie można szybko je naprawić, jeżeli trzeba na nie czekać, wtedy może to być spory problem. Poza tym niezwykle często wpływ na nasze decyzje mają opinie innych osób, które jeżdżą konkretnymi samochodami i mogą coś na ich temat powiedzieć.