Zmień swoje auto nie do poznania!


Wiele osób stawia na samochody używane. Powodem jest głównie to, że tego typu samochody są znacznie tańsze, a na pewno o wiele tańsze niż samochody z salonu. Samochody używane mają to do siebie, że nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy właściciel takiego samochodu mówi prawdę. Dlatego wszystko należy dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy. Nie każdy jednak zna się na motoryzacji. Wtedy warto zabrać na spotkanie kogoś, kto dobrze zna się na samochodach i będzie w stanie nam doradzić. Sprawdzi on wszystko za nas i powie nam, czy warto inwestować w taki samochód. Można też poprosić właściciela o przegląd w warsztacie samochodowym i pokrycie kosztów. Najczęściej właściciele zgadzają się na to pomimo tego, że mają często aktualny przegląd. Przezorny jest zawsze ubezpieczony i nie warto kupować kota w worku. Jeśli to ma być samochód, którym zamierzamy długo jeździć, to powinien być sprawny. Nieraz okazuje się, że naprawa wyniesie nas drugie tyle co sam zakup samochodu, a to już się nie opłaca.

Polacy chętnie wybierają samochody rodzinne. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i wcale nie muszą to być duże samochody. Wszystko zależy od tego, jak liczna jest nasza rodzina. Najczęściej są to auta marki Toyota, KIA, Chevrolet i inne. Ceny samochodów rodzinnych są wyższe, ponieważ są to auta większe. Jednak jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli planujemy wyjazd na wakacje z całą rodziną, bo w takim samochodzie z pewnością każdy będzie czuł się komfortowo. Warto skorzystać z możliwości sprawdzenia samochodu w salonie – nawet jeśli nie zdecydujemy się na zakup w salonie. Samochody rodzinne używane są znacznie tańsze. Już za kilka tysięcy złotych można kupić auto, które spełni nasze oczekiwania. Wybór musi być jednak przemyślany. Jeśli często jeździsz całą rodziną, to samochód pięcioosobowy jest dobrym wyjściem. Niektórzy decydują się na samochody osobowe, ale jak wiadomo, jazda w kilka osób w takim samochodzie może być przytłaczająca i niewygodna – szczególnie dla pasażerów z tyłu.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką markę samochodu wybrać. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Młodzi kierowcy decydują się raczej na mniejsze samochody, szczególnie jeśli nie czują się pewni z parkowaniem. Są też tacy, którzy wybierają od razu duże samochody, a potem trudno jest przesiąść im się na mniejsze auta. Lepiej zaczynać więc od mniejszych samochodów. Wybór samochodu sportowego np. marki Audi może okazać się strzałem w dziesiątkę. Samochód nie jest duży, jest w środku przestronny. Tę markę chwalą nie tylko Polacy, ale ludzie na całym świecie. Niektórzy wybierają samochody marki Toyota, bo na takich autach uczą się jeździć w szkole jazdy i czują się w nich najlepiej. Młodzi kierowcy rzadko decydują się na nowe samochody najlepszych marek, bo po prostu obawiają się, że nie są jeszcze tak doświadczeni i szybko mogliby zniszczyć taki samochód. I to jest bardzo dobre rozwiązanie – lepiej postawić na coś tańszego, sprawdzonego, dzięki czemu nauczymy się swobodnie jeździć po polskich drogach.

Niektórzy są przerażeni wymianą koła w aucie. Ale przecież co roku trzeba zmieniać opony na letnie lub zimowe. Ci, którzy nie znają się na motoryzacji praktycznie w ogóle, wybierają się w tym celu do warsztatów samochodowych, gdzie płacą naprawdę duże pieniądze za wymianę kół. Czy warto? Otóż nauczyć się wymieniać koła samochodowe może praktycznie każdy. Wystarczy obejrzeć kilka filmów instruktażowych w internecie albo zaczerpnąć porady znajomego, który zna się na motoryzacji lepiej. Wcale nie potrzeba też do tego ogromnej ilości narzędzi. Wymiana koła w samochodzie zajmuje naprawdę niewiele czasu i każdy może skorzystać z takiej możliwości i jak najszybciej nauczyć się wymieniać koło samemu. Zresztą zdarzają się sytuacje na drodze, w których opona zostaje przebita i trzeba wymienić koło na zapasowe. Jeśli jest to środek nocy i nikt nie przejeżdża, to jesteśmy zdani tylko na siebie. Dlatego warto się na tym znać i potrafić wykonać taką wymianę. Nie jest to ani skomplikowane ani zanadto pracochłonne.

Przy zakupach samochodów liczy się nie tylko to, czy dany samochód pasuje do oczekiwań kierowców czy też to czy samochód jest nowy czy używany. Ważne jest również branie pod uwagę tego, czy dany model jest łatwy w naprawach, czy można do niego kupować części zamienne, które dostępne są w odpowiedniej ilości na rynku. Jednocześnie bardzo ważne jest również decydowanie się na sprawdzenie informacji o poszczególnych modelach samochodów między innymi w zakresie ceny oraz ocen innych kierowców danego modelu. Bardzo ważne jest również sprawdzenie tego jak dany model sprawuje się przy dłuższym okresie czasu użytkowania. Ma to duże znaczenie w zakresie kupowania samochodów, które będą użytkowane jako używane. Poszczególne samochody nieco inaczej sprawdzają się w zakresie właśnie użytkowania ich w dłuższym okresie czasu. Wiele modeli samochodów jest polecanych w przypadku nawet długiego czasu użytkowania oraz dużego przebiegu, co znów pozwala na zapewnienie nawet w przypadku dużego przebiegu długiego okresu użytkowania.

Next Page »