Zmień swoje auto nie do poznania!


Na polskich drogach można znaleźć wielu motocyklistów. Ich motocykle nieraz zapierają dech w piersiach. Jaki pierwszy motocykl wybrać? Może to być np. Kawasaki GPZ500, który kosztuje ok. 5000zł. Suzuki GS500 również jest popularny na polskich drogach i kosztuje mniej więcej tyle samo, czyli ok. 5 tys. złotych. Suzuki DR350 cieszy się dużą popularnością, a jego koszt to również ok. 5 tys. zł. W tej samej cenie możemy mieć wspaniały motocykl Yamaha XJ600, który swoim wyglądem zachwyci naprawdę każdego. Kawasaki ER5 jest już nieco droższy i kosztuje ok. 7 tys. zł. Za piękny motocykl Honda CB500 zapłacimy ok. 7,5 tys. zł. Ducati Monster 600 to motocykl za 8 tysięcy zł, który jest łatwy do opanowania i wygląda naprawdę zniewalająco. Yamaha Virago to kolejna propozycja za ok. 8 tys. zł. Kawasaki ER6 sięga swoją ceną 12 tys. złotych. Nowe Suzuki DL650 V-Strom kosztuje ok. 15 tysięcy. Ponad 18 tysięcy zł zapłacimy za nową Hondę VTR250. Harley-Davidson Sportster 883 to kwestia ok. 24 tysięcy zł. Wybór jest naprawdę duży.

Motoryzacja to nie tylko samochody, ale również motocykle. W Polsce przez cały rok w całym kraju odbywają się zjazdy i festyny motocyklistów. I nie jest ich mało! Coraz więcej osób decyduje się na zdawanie egzaminu na motocykl. Taki egzamin wcale nie należy do najłatwiejszych, bo jak wiadomo, prowadzenie motocyklu jest bardziej niebezpieczne – w końcu jest to jednoślad, a motocykle z najwyższej półki są ciężkie i potrafią osiągać zawrotne prędkości. Dlatego wybór motocyklu musi być bardzo dobrze przemyślany. Jeśli nie czujemy się pewnie na ulicy z dużym ruchem, lepiej uczyć się pierwszych samodzielnych jazd na motocyklu gdzieś w terenie lub na ulicach mniej uczęszczanych, by przyzwyczaić się do motoru, a dopiero później zdecydować się na włączenie do ruchu drogowego w pełni. Motocykle to pasja wielu osób, ale trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Na motocyklu nie jesteśmy chronieni tak jak w samochodzie, a wypadek może skończyć się śmiercią, dlatego przestrzeganie zasad ruchu drogowego jest najważniejsze.

Jest wiele rodzajów motocykli do wyboru. Większość młodych ludzi decyduje się na motocykle sportowe tj. motocrossy. Są to motocykle głównie do jazdy terenowej, akrobacji motocyklowych. Jest to sport niebezpieczny, ale taki który daje niesamowitą dawkę adrenaliny. Nie warto jednak od razu porywać się na głęboką wodą. Po zdaniu prawo jazdy na motocykle lepiej postawić początkowo na motocykl turystyczny, który przecież też potrafi osiągać duże prędkości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kierowcy samochodów często traktują motocyklistów z przymrużeniem oka jako że kierują oni jednośladem. To wywyższanie kierowców samochodów na ulicach często kończy się bardzo źle – zwłaszcza w trakcie wymuszania pierwszeństwa. Oczywiście kierując motocyklem należy zachować szczególną ostrożność. Tym bardziej, że na motocyklu nic poza kaskiem i ubraniem nas nie chroni i ciężki wypadek może skończyć się śmiercią kierowcy motocyklu lub jego pasażera. Zanim kupimy motocykl sportowy, lepiej postawić na motor turystyczny.

Po zdaniu prawa jazdy młodzi kierowcy raczej decydują się na mniejsze samochody, dzięki którym czują się pewniej na drodze. Poza tym mniejszymi samochodami lepiej się kieruje oraz łatwiej się parkuje. Raczej nie mają problemu z parkowaniem osoby, które posiadają takie auta jak Seicento, Cinquecento czy może nawet Fiata 126P. Ale te samochody już dawno odeszły do lamusa i raczej rzadko ktoś je kupuje – chociaż można mieć je już za kilkaset złotych. Dobrze jeździ się małymi samochodami, ale za to są bardziej niebezpieczne. W trakcie wypadku drogowego po takim samochodzie jak Seicento nie pozostaje praktycznie nic. Dlatego lepiej postawić na coś solidniejszego i nieco droższego, ale również małego. Można kupić takie auto jak Audi, Golf, Seat, Toyota, Opel, Mazda. Możliwości jest wiele. Salony prześcigają się w ofertach, ale można też postawić na znacznie tańszy samochód używany, który również spełni swoje zadanie. Pierwszy samochód powinien być samochodem, w którym będziemy czuć się pewni na drodze.

Młodzi ludzie bardzo chętnie decydują się na samochody sportowe. Jeśli chodzi o tego typu samochody, to w Polsce królują takie marki jak Audi, BMW, Golf. Wiadomo, że nie są to samochody z najwyższej półki – może z wyjątkiem BMW. Można też postawić na o wiele droższe samochodu np. Porsche czy samochody sportowe Mazda. Nie każdego jednak na nie stać. Samochody sportowe na pewno są mniejsze, ale osiągają szybciej większe prędkości. Niektóre samochody sportowe są dwuosobowe. Wyglądają one na pewno na samochody, którymi zdecydowanie łatwiej się kieruje. Nie ma też zazwyczaj problemu z zaparkowaniem ze względu na wielkość takich samochodów. Problem pojawia się jednak w przypadku podwozia. Często w samochodach sportowych podwozie jest niskie, a to nie wróży niczego dobrego na polskich drogach. Jeśli mieszkamy w dużych miastach, gdzie drogi są dobrze zrobione, nie mamy się czego obawiać. Gorzej jeśli mieszkamy na przedmieściach, gdzie dziury w drogach są na porządku dziennym i można w ten sposób uszkodzić sportowe auto.

Next Page »