Zmień swoje auto nie do poznania!

Autokomis

Myślę, że założyć swój własny autokomis wcale nie jest tak prosto. Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że człowiek jednak musi posiadać jakąś gotówkę na rozruch. W końcu w autokomisie muszą znajdować się odpowiednie pojazdy, które będą w stanie zainteresować potencjalnych kupców. Tak więc warto jest sprawdzać samochody z wloch. Jest to na dzień dzisiejszy bardzo popularne zjawisko przede wszystkim dlatego, że można to całkowicie legalnie przeprowadzić. Poza tym okazuje się, że samochody sprawdzane z Włoch wcale nie są takie drogie jak te sprowadzane z innych miast europejskich. Nic więc dziwnego, że firmy typu „sprowadzanie aut wlochy” cieszą się w 2010 roku aż taką popularnością. Skoro samochody we Włoszech nie są drogie to ludzie na tym zyskują. A jeżeli ludzie na tym zyskują to starają się jak najdłużej współpracować z daną firmą. Nikogo nie powinno więc w tym wypadku dziwić, że ten proceder w naszym kraju jest aż tak opłacalny. Polacy lubią przecież zawsze i na wszystkim oszczędzać. Z tego przecież jesteśmy znani praktycznie w całej Europie.
Wpisując w obojętnie jaką przeglądarkę hasło „sprowadzanie aut wlochy” możemy znaleźć wiele interesujących rzeczy. Okazuje się na przykład, że jest wiele firm, które na co dzień całkowicie legalnie się czymś takim zajmują. Nie mam pewności dlaczego firmy te sprawdzają auta akurat z Włoch ale wydaje mi się, że ma to jakiś w sobie ukryty cel. Swego czasu myślałam, że wszystkie auta, które znajdują się w czymś takim jak autokomis są naszymi krajowymi pojazdami. Szybko jednak przekonałam się, że wcale tak nie jest. Okazuje się, że znaczna większość pojazdów, które znajdują się w polskich autokomisach to samochody, które są skądś sprowadzane.

Najczęściej są to właśnie samochody z wloch. Ludzie, którzy mają zamiar kupić taki samochód są oczywiści o tym poinformowani. I chyba przede wszystkim dzięki temu zgadzają się oni na zakup określonego pojazdu. Dla mnie jest to nieco dziwnego jako, że zawsze wydawało mi się, że powinniśmy jednak bronić naszego krajowego przemysłu a nie sprawdzać samochody z zagranicy.

Tagi dodane do tego wpisu przez admina bloga: , ,