Zmień swoje auto nie do poznania!


Większość z nas bardzo dba o swoje pojazdy, regularnie kontroluje stan zużycia wszystkich płynów, oleju, wykonuje przeglądy, czyści i poleruje swoje samochody. Kiedy jednak dochodzi do awarii, niw zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z zaistniałym problemem. Motoryzacja to bardzo trudne zagadnienie dla kogoś, kto nie ma na ten temat żadnego pojęcia, doświadczenia. Wszelkie naprawy, jakich wymagają nasze samochody pozostawiamy wtedy specom od motoryzacji. Samochody dawniej były mniej skomplikowanymi urządzeniami mechanicznymi. Od czasu, kiedy do samochodów zaczęto stosować nowoczesne technologie elektroniczne, my sami nie za bardzo jesteśmy w stanie cokolwiek uczynić w przypadku, kiedy zepsuje nam się samochód.

Do dzisiejszego dnia bardzo wiele osób, szczególnie starszych, które korzystały z dawnych produktów motoryzacyjnych, samochodów produkowanych najprostsza technologia wspominają czasy, kiedy z zamkniętymi oczami mogli rozwiązywać niektóre drobne problemy awaryjne, techniczne w swoich samochodach. Postęp w dziedzinie motoryzacji rozwinął się bardzo szybki i nadal gna do przodu. Nie powinno nas to dziwić, gdyż era komputeryzacji, nowoczesnych technik elektronicznych pozwala wprowadzać tak innowacyjne opcje do klasycznych samochodów, że stają się one niemal w całości uzależnione od komputera pokładowego, jaki jest zainstalowany. Poniekąd technologie te na co dzień są w stanie bardzo ułatwić nam życie, ale czasami sprawiają jednak trudności z obsługą własnego auta podczas jazdy. Rozwój widać nie tylko w motoryzacji, jednak tutaj jest on bardzo widoczny i dokładnie widzimy, w jakim tempie konkretne samochody i marki się rozwijają jak szybko przybywa nowości technicznych, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy samochodem, jak i coraz częściej inżynierowie starają się chronić również pieszych. To wszystko sprawia, że w sytuacji gdy jeździmy starszym samochodem i przesiądziemy się do jakiegoś nowszego modelu to przeżywamy wręcz szok, jak bardzo się zmieniła motoryzacja.

XXI wiek to zdecydowanie czas, w którym każdy człowiek jest w stosunku do wszystkich innych nieufny. Nic więc dziwnego, że sprowadzanie aut wlochy jest ciężkim zajęciem. Jeżeli wiemy o tym, że Polacy nie są zbyt cenioną nacją na całym świecie to zdecydowanie powinniśmy sobie wyobrazić jak to się może odnieść do tego, że chcemy z kimś robić interesy. Nic więc dziwnego, że, aby sprowadzić dobre samochody z wloch trzeba się najpierw sporo namęczyć. W końcu nikt nie zaufa nam ot tak sobie. Na zaufanie i szacunek zawsze trzeba sobie w jakimś tam stopniu zasłużyć. Pytanie tylko jak powinniśmy to zrobić. Czasami przecież o coś takiego jak zaufanie jest bardzo ciężko. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy pracują w takim miejscu jak autokomis. Większość ludzi, którzy przychodzą do tego miejsca są do niego bardzo sceptycznie nastawieni. A jeżeli są sceptycznie nastawieni do tego miejsca to okazuje się, że również i do ludzi w nich pracujących. Zadaniem tych ludzi jest to nastawienie jak najszybciej zmienić. Żyjąc w XXI wieku każdy z nas chociaż raz został w jakiś tam sposób oszukany.

Jest to przykre ale jednak bardzo często prawdziwe. Co dziwne często mają z tym coś wspólnego takie miejsca jak na przykład autokomis. Znam wielu ludzi, którzy twierdzą, że zostali oszukani właśnie dlatego, że zostało im sprzedane auto, które wcześniej miało jakiś wypadek lub po prostu nie nadaje się z jakichś względów do jazdy. Idąc do komisu zawsze należy wziąć ze sobą osobę, która zna się na rzeczy. Tak samo kiedy sprawdzamy samochody z wloch czy z jakiegokolwiek innego kraju na świecie. Człowiek zawsze musi mieć pewność, że samochód jest sprawny i że będzie mu służył przez naprawdę bardzo długi czas. Nic więc dziwnego, że sprowadzanie aut wlochy nie cieszy się na dzień dzisiejszy zbyt dużą popularnością. Ludzie jednak w dalszym ciągu są dosyć nieufni w stosunku do innych narodowości. Co gorsza zazwyczaj jest tak, że inne narodowości są bardzo nieufne w stosunku do Polaków, którzy uważani są za złodziei i krętaczy.

Odnaleźć w naszej okolicy dobrego mechanika samochodowego z prawdziwego zdarzenia, który doskonale zna się na rzeczy i nie oszuka nas przy naprawie i wycenie samochodu jest na prawdę ogromnie trudno. Motoryzacja to bardzo ciężki zawód, który wymaga od człowieka, który chce go wykonywać dobrze, prawdziwej pasji i zainteresowania wszelkimi zagadnieniami motoryzacyjnymi. Nowoczesne technologie, jakie są obecnie stosowane w wychodzących na rynek samochodach postawiły przed naszymi mechanikami samochodowymi poprzeczkę bardzo wysoko. Nie wystarczy już nauczyć się w tym fachu wymiany podstawowych części, dokonywania napraw uszkodzonych układów. Dziś każdy mechanik w swoim warsztacie musi potrafić rozszyfrować i obsługiwać skomplikowane systemy elektroniczne, jakie są montowane w samochodach. Nie zawsze obsługa komputera w zakresie motoryzacji wychodzi mechanikom właściwie. W tym też celu powstały nowe zawdy, gdzie kształci się przyszłych ekspertów i specjalistów, którzy doskonale będą sobie radzili z wszelkimi urządzeniami elektronicznymi w motoryzacji. Elektro mechanik, który musi zdobyć bardzo szczegółową wiedzę będzie od teraz niezwykle cenionym specjalistom, dlatego tez większość kierunków w szkołach, gdzie dotąd motoryzacja dominowała, jest obleganych właśnie przez przyszłych elektromechaników, którzy swoją przyszłość zawodową połączą z pasją i zamiłowaniem do samochodów.

Na pewno trudna przed nimi droga, aby pojąć wszelkie tajniki nowoczesnych technik motoryzacyjnych w swoim zawodzie. Bardzo wielu młodych chłopców uwielbia przebywać w garażu np. w sytuacji gdy ich ojciec naprawia samochód. To jakoś tak można by rzec jest uwarunkowane genetycznie że do motoryzacji ciągnie jużod najmłodszych lat, oczywiście mowa tutaj o mężczyznach. Wielu z nich potem wciela swoje zainteresowania w życie pracując w zawodach, które mniej lub bardziej są powiązane z motoryzacją. Tak czy owak dla większości ludzi motoryzacja to bardzo pasjonujące zajęcie jest.

Za każdym razem, kiedy na rynek wychodzi nowy model samochodu jakiejś wiodącej marki, robi się o nim głośno. Zdobywa on zarówno wiele pozytywnych opinii, jak i tych negatywnych. Motoryzacja rozwija swoje skrzydła w zaskakującym tempie, pokazując nam coraz większe możliwości w takich właśnie nowoczesnych samochodach. Niewielu jednak z nas myśli o tym, że tak wielka ilość różnego rodzaju samochodów, które zasypują rynek i nasze ulice jednocześnie nie zawsze korzystnie wpływa na środowisko. Powstają co prawda modele coraz bardziej przyjazne środowisku, pozostaje jednak kwestia starszych samochodów, których na polskich drogach porusza się miliony. Człowiek tak bardzo przyzwyczajony jest do motoryzacji, że nie jest w stanie wyobrazić sobie życia, funkcjonowania bez samochodu na co dzień. Zatłoczone i zakorkowane ulice miast pokazują jednak, że nie zawsze postęp technologiczny w dziedzinie motoryzacji jest w stanie rozwiązać wszystkie motoryzacyjne problemy użytkowników.

W odniesieniu do utrudnień, jakie pojawiają się na drogach organizuje się różnego rodzaju akcje, podczas których namawia się ludzi do pozostawienia swoich samochodów w domach i korzystania na co dzień ze zbiorowego transportu komunikacyjnego. Takie rozwiązanie pozwoliłoby ograniczyć powszechny problem zatłoczonych miast. Być może specjaliści od motoryzacji szykują już pewne rozwiązania, ale póki co , musimy sami radzić sobie z tego rodzaju problemami. W zasadzie zawsze możemy zamienić samochód na rower, co z korzyścią wyjdzie nam na zdrowie. Wielu kierowców jednak rowery bardzo denerwują na drogach, zwłaszcza w sytuacji gdy oglądamy skaczącego rowerzystę w tą i z powrotem to na chodnik to na ulicę. Generalnie wiadomo, że gdyby po ulicach jeździło więcej rowerzystów to i korki byłyby mniejsze niż są obecnie. Jednak rowerzyści zbyt często łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego co doprowadza do takich sytuacji że są oni wyklinani przez kierowców jak i przez pieszych. Wina jednak jest w braku ścieżek rowerowych.

Motoryzacja jest bardzo interesującym hobby dla młodych ludzi. Dawniej także wiele młodych chłopaków interesowało się zagadnieniami motoryzacyjnymi, co niejednokrotnie przekładało się na to, że swoją przyszłość wiązali właśnie z zawodami motoryzacyjnymi. W dzisiejszej rzeczywistości wszelkie zagadnienia motoryzacyjne stały się jeszcze bardziej fascynujące dzięki nowoczesnym technologiom i ulepszeniom, jakie stosuje się w samochodach. Nic wiec dziwnego, że kierunki motoryzacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych są nadal bardzo popularne i powszechnie oblegane. Faktem jest, że specyfika tego zawodu musiała diametralnie się zmienić i dostosować do tego, w jaki sposób dziś produkuje się samochody. Nie jest to jednak żaden argument, który byłby w stanie zniechęcić młodzież do podejmowania nauki w zawodach takich jak elektromechanik, czy mechanik samochodowy. Jest to zresztą zawód, który zawsze będzie bardzo przydatny w życiu. Samochodów przybywa z roku na rok, nowe modele się starzeją, wymagają renowacji. Samochód, jak każde urządzenie mechaniczne, ulega czasami awariom, którym jest w stanie zaradzić wyłącznie dobry mechanik samochodowy, który zna się na swojej pracy i podchodzi do niej z zamiłowaniem.

Jak więc widać, motoryzacja to nie tylko sama pasja i zainteresowanie, hobby, ale także sposób na życie dla tych, którzy cierpliwie i rozważnie podejdą do tematu i zdołają nauczyć się dobrze swojego zawodu związanego właśnie z motoryzacją. Z reszta podobnie bywa z innymi zawodami, do których potrzeba powołania. Generalnie w dzisiejszych czasach trzeba przyznać, że dobry warsztat samochodowy to dobry interes, jednak na renomę i zaufanie w takiej branży pracuje się długo i wystarczy raz zrazić klienta żeby już nigdy więcej nie chciał do nas przyjechać. Mimo wszystko coraz więcej ludzi po szkołach próbuje swoich sił i otwiera warsztaty samochodowe, jednak oprócz umiejętności ważne są również w tym fach podobnie jak w przypadku innych działalności lokalizacja warsztatu. Nie może on być gdzieś na peryferiach dalekich bo klienci niezbyt chętnie będą przyjeżdżać.

Next Page »