Zmień swoje auto nie do poznania!


Myślę, że założyć swój własny autokomis wcale nie jest tak prosto. Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że człowiek jednak musi posiadać jakąś gotówkę na rozruch. W końcu w autokomisie muszą znajdować się odpowiednie pojazdy, które będą w stanie zainteresować potencjalnych kupców. Tak więc warto jest sprawdzać samochody z wloch. Jest to na dzień dzisiejszy bardzo popularne zjawisko przede wszystkim dlatego, że można to całkowicie legalnie przeprowadzić. Poza tym okazuje się, że samochody sprawdzane z Włoch wcale nie są takie drogie jak te sprowadzane z innych miast europejskich. Nic więc dziwnego, że firmy typu „sprowadzanie aut wlochy” cieszą się w 2010 roku aż taką popularnością. Skoro samochody we Włoszech nie są drogie to ludzie na tym zyskują. A jeżeli ludzie na tym zyskują to starają się jak najdłużej współpracować z daną firmą. Nikogo nie powinno więc w tym wypadku dziwić, że ten proceder w naszym kraju jest aż tak opłacalny. Polacy lubią przecież zawsze i na wszystkim oszczędzać. Z tego przecież jesteśmy znani praktycznie w całej Europie.
Wpisując w obojętnie jaką przeglądarkę hasło „sprowadzanie aut wlochy” możemy znaleźć wiele interesujących rzeczy. Okazuje się na przykład, że jest wiele firm, które na co dzień całkowicie legalnie się czymś takim zajmują. Nie mam pewności dlaczego firmy te sprawdzają auta akurat z Włoch ale wydaje mi się, że ma to jakiś w sobie ukryty cel. Swego czasu myślałam, że wszystkie auta, które znajdują się w czymś takim jak autokomis są naszymi krajowymi pojazdami. Szybko jednak przekonałam się, że wcale tak nie jest. Okazuje się, że znaczna większość pojazdów, które znajdują się w polskich autokomisach to samochody, które są skądś sprowadzane.

Najczęściej są to właśnie samochody z wloch. Ludzie, którzy mają zamiar kupić taki samochód są oczywiści o tym poinformowani. I chyba przede wszystkim dzięki temu zgadzają się oni na zakup określonego pojazdu. Dla mnie jest to nieco dziwnego jako, że zawsze wydawało mi się, że powinniśmy jednak bronić naszego krajowego przemysłu a nie sprawdzać samochody z zagranicy.

Niestety na dzień dzisiejszy w dalszym ciągu jest tak, że ludzie wychodzą z założenia, że sprowadzanie aut wlochy jest rzeczą naprawdę banalną. Niestety zazwyczaj wcale tak nie jest. aby sprowadzić odpowiedni samochód, który potem zostanie szybko sprzedany trzeba się nieźle namęczyć. Po pierwsze człowiek musi wiedzieć czy samochód jest w dobrym stanie. Nie zawsze przecież jest tak, że samochody z wloch są w dobrym stanie. Tak samo jak w każdym innym kraju często dzieje się tak, że chcą człowiekowi sprzedać pojazd, który przykładowo miał jakiś poważniejszy wypadek lub, który tak naprawdę do jazdy wcale się nie nadaje. Na coś takiego trzeba zawsze bardzo uważać. Zresztą każdy autokomis ma również na swoim „sumieniu” taki wybryk. Nie znam miejsca, w którym chociaż raz klient nie zostałby oszukany. Sztuką jednak jest tak sprzedać samochód, aby dany człowiek nie miał możliwości upominania się o swoje prawa.

Zawsze kupując nowy samochód trzeba bardzo uważać na to, aby nie da się w żadnym razie oszukać. Osobiście w rodzinie mam osobę, która zajmuje się czymś takim jak sprowadzanie aut wlochy. Z tego co się orientuje to jest to dla tej osoby naprawdę bardzo opłacalne zajęcie. Dzieje się tak dlatego, że na samochody w naszym kraju jest w dalszym ciągu duży popyt. A jeżeli jest bardzo duży popyt to można łatwo wywnioskować, że będą potrzebne nowe samochody. Nikomu przy tym wszystkim nie przeszkadza, że są to samochody z wloch. Często samochody sprawdza się dla konkretnej prywatnej osoby. Przykładowo jeżeli jakiś znajomy czy też wujek chce, aby sprawdzić mu samochód to nie ma z tym żadnego problemu. Czasami zdarza się również, że autokomis również daje jakieś większe zlecenie na konkretne modele samochodów. Z autokomisami jest jednak zawsze ten problem, że mają oni zdecydowanie zbyt wygórowane wymagania. Nie da się przecież sprowadzić samochodu, który kosztuje powiedzmy dwadzieścia tysięcy kiedy ktoś chce zapłacić za niego piętnaście wychodząc z założenia, że przecież w danym kraju są one znacznie tańsze. Jest to po prostu niemożliwe.
T: samochody, sprowadzane, handel
D: Wiele osób sprowadza samochody
K: sprowadzane auta, samochody z Włoch
Ka: Samochody

Muszę przyznać, że należę do osób, które chyba nigdy nie będą w stanie zrozumieć dlaczego ludzie sprawdzają samochody z wloch, które tak naprawdę do niczego się już nie nadają. Chodzi mi tutaj oczywiście przede wszystkim o samochody, które nazywane są popularnie samochodami powypadkowymi, rozbitymi i tym podobnie. Przecież tak naprawdę te samochody nie przedstawiają sobą żadnej większej wartości. Czemu więc sprowadzanie aut wlochy jest w naszym kraju tak popularne? Przecież tutaj człowiek musi zrobić wszystko legalnie, gdyż tego wymaga polskie prawo. Nie jestem pewna czy ktoś może na czymś takim cokolwiek zarobić. Powiedziałabym, że raczej nie ale oczywiście mogę się mylić.

Przecież żaden autokomis nie przyjmie nam takiego samochodu. Jedyne co z nim możemy zrobić to oddać go na części ale to się nam chyba za bardzo nie będzie opłacało. Myślę, że znacznie więcej wyjdzie nas sprawdzanie tego samochodu niż to co na nim zarobimy kiedy go sprzedamy. Nie rozumiem więc jaki to wszystko ma sens. Czasami zastanawiam się czy kiedykolwiek będę w stanie to zrozumieć. Osobiście od lat korzystam tylko i wyłącznie z usług jednego autokomisu i jestem z niego zadowolony. Autokomis, który mam na myśli mieści się w mieście, w którym mieszkam. Nie mam więc do niego daleko. Poza tym nigdy nie zostałem w żaden sposób w tym miejscu oszukany. Pamiętam nawet jedną zabawną sytuację, w której przypadkiem dowiedziałem się, że wszystkie samochody, które w tym autokomisie są sprawdzane są z Włoch. Właściciel myślał, że o tym wiem. Niestety nie wiedziałem dlatego też zdziwiłem się, że są to samochody z wloch. Zabawne było przede wszystkim to, że właściciel tego miejsca był w stanie oddać mi pieniądze tylko i wyłącznie dlatego, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, że te samochody są włoskie. Dla mnie osobiście sprowadzanie aut wlochy nie jest niczym złym. Chodziło mi raczej o to, że nikt o tym fakcie mnie nie poinformował. W ostatecznym rozrachunku jestem posiadaczem włoskiego samochodu i muszę przyznać, że bardzo je sobie cenię przede wszystkim dlatego, że jest ono dosyć ekonomiczne i do tego bardzo zgrabne. Nie zamieniłbym go na żadne inne.

Wbrew temu co większość ludzi myśli o sprawdzaniu samochodów z innych krajów tutaj wcale nie trzeba znać języka. Okazuje się mianowicie, że sprowadzanie aut wlochy nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności językowych. Wystarczy tylko, że dana osoba ma na miejscu kogoś kto płynnie posługuje się danym językiem. Jeżeli takowa osoba znajdzie się na miejscu to wtedy nie ma żadnego problemu z rozkręceniem danego interesu. Tak więc jeżeli ktoś chce sprawdzać samochody z wloch to początkowo zdecydowanie powinien znaleźć na miejscu osobę, która będzie w tym pośredniczyła. Oczywiście przy tym należy sobie zdawać sprawę z tego, że musi to być osoba, która jest zaufana i która świetnie mówi po włosku. Dobrze byłoby jeszcze gdyby dana osoba miała swoje wcześniejsze kontakty w tej właśnie branży. Mając kogoś takiego na miejscu człowiek może zbić fortunę.

Każdy autokomis w takiej sytuacji będzie chciał podjąć z nami współpracę przede wszystkim dlatego, że będzie to dla niego opłacalne. A przecież nikt nie chce rezygnować z opłatnego interesu. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek robiąc coś konkretnego zdaje sobie sprawę z tego czy będzie mu się to opłacać czy też nie. Dlatego też stwierdziłam, że jeżeli mój chłopak chce sprawdzać samochody z wloch to jest to tylko i wyłącznie jego decyzja. Ja nie mam z tym nic wspólnego. Poza tym byłam ciekawa jak mu ten interes pójdzie i czy tak naprawdę będzie on w ogóle dla niego opłacalny. Początkowo sprowadzanie aut wlochy nie szło mu najlepiej. Wiązało się to przede wszystkim z tym, że nie miał on żadnych lub prawie żadnych zamówień związanych właśnie z samochodami używanymi z Włoch. Z czasem jednak interes zaczął się coraz bardziej rozkręcać. Okazało się, że zainteresował się tym nawet jeden autokomis, z którym mój chłopak w późniejszym etapie swojej działalności podjąć stałą współpracę. Na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że zdecydowanie się myliłam jeżeli chodzi o sprawdzanie aut z innych krajów. Tego typu działalność zdecydowanie bardzo się opłaca. Oczywiście pod warunkiem, że człowiek dokładnie wie co robi.

Zagadnienia motoryzacyjne, które jeszcze kilka lat temu pozostawały jasne dla niektórych osób niewykształconych w zawodzie związanym z motoryzacja dziś są już zupełnie odległe od tamtych. Do produkcji nowoczesnych modeli aut stosuje się zaawansowane technologie, które pozwalają zaskakiwać użytkowników coraz bardziej pod każdym względem. Standardem dziś już stały się komputery instalowane w samochodach, których celem jest ułatwienie obsługi wielu pożytecznych funkcji w samochodzie. Co prawda, póki co nasze samochody nie potrafią jeszcze latać, ale obserwując tak ogromny i szybki postęp motoryzacyjny nie jesteśmy w stanie wykluczyć takiego scenariusza w najbliższej przyszłości. Problemem jednak pozostają nasze zatłoczone drogi, które nie są przystosowane do tego, aby codziennie przyjmować tak duże obciążenie niezliczona ilością samochodów.

W odniesieniu do tego problemu, być może dobrym rozwiązaniem w dziedzinie motoryzacji byłoby stworzenie latającego samochodu. Na pewni wielu z nas marzyło o takim cudzie technologicznym stojąc w porannym korku podczas drogi do pracy. Władze poszczególnych miast mają bardzo trudne zadania przed sobą, które polegają na wykonaniu prac związanych z remontem i dostosowaniem dróg do potrzeb motoryzacyjnych użytkowników, udrożnienie zatłoczonych ulic. Postęp motoryzacyjny wymusza wiele decyzji i prac w sferach ekonomicznych całego świata, jednak inwestycje w infrastrukturę drogowa są bardzo niezbędne w obecnym czasie, kiedy drogi zaczynają przypominać dziurawy ser szwajcarski. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób bezpieczeństwo na drogach jest zależne od ich stanu. Oczywiście, jeśli będziemy mieli do dyspozycji same autostrady, to z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że nasze drogi są bezpieczne, na autostradach zdecydowanie rzadziej dochodzi do wypadków niż na drogach innego typu, nawet w przypadku jakiegoś wypadku to zazwyczaj ma on mniejsze konsekwencje i jest zdecydowanie mniej ofiar jak i rannych.

Next Page »