Zmień swoje auto nie do poznania!


Motoryzacja jest niezwykle skomplikowanym zagadnieniem, szczególnie w obecnych czasach, kiedy bardzo szybko rozwija się postęp technologiczny w tej dziedzinie. Nowe samochody potrafią zaskakiwać nie tylko swoim oryginalnym kształtem, ale też funkcjami, jakie zostały zastosowane dla ułatwienie życia użytkownikom. Dziś praktycznie nawet osoba niewidoma może poprowadzić samochód, który dzięki wszelkim czujnikom, automatycznym poleceniom na przykład parkowania, może mnóstwo czynności wykonywać sam. Dla większości jest to udogodnienie, jednak osoby starsze, które były przyzwyczajone do manualnej, własnej obsługi samochodu i tak wolą klasyczne modele, w których to oni decydują o manewrach i stylu jazdy, jaki wykonują.

Osoby, które na bieżąco śledzą wszelkie nowinki technologiczne mogą wypowiedzieć się szerzej na temat motoryzacji we współczesnym świecie. Każdy wiodący producent dobrej marki samochodów wydaje ogromne pieniądze na badania i tworzenie nowych innowacyjnych technologii, które są w stanie przewyższać konkurencje pod względem dotychczasowych osiągnięć. Nowoczesne trendy są jak najbardziej pożądane, dlatego każda taka inwestycja producenta jest opłacalna, bo zwróci się wielokrotnie podczas sprzedaży wyposażonych w te technologie nowych samochodów na całym świecie. Motoryzacja ma to do siebie, że zawsze, od samego początku starano się dążyć do perfekcji i stawiano sobie za cel stworzenie idealnego pojazdu. W wielu kwestiach osiągnięto już szczyty możliwości, ale badania pokazują, że to jeszcze nie koniec wynalazków. Ostatnio oglądałem program o samochodach Volvo, gdzie to właśnie inżynierowie testują najnowsze systemy wykrywania pieszych na drodze, mają one w przypadku braku reakcji samodzielnie hamować za kierowcę.

O ile testy na ludziach wychodzą pozytywnie, to o tyle na zwierzętach już nie bardzo. Dlatego to jest właśnie kolejny etap pracy nad udoskonaleniem tego wynalazku, tak aby zwierzęta również były widoczne dla systemu. Na tą chwilę wygrywa natura.

Można by się zastanawiać i wyliczać po kolei zasługi, jakie motoryzacja wykonała dla człowieka od czasu, kiedy po raz pierwszy wynaleziono mobilny pojazd mechaniczny. Cała gospodarka światowa opiera się dziś na bazie nowoczesnych technologii motoryzacyjnych, jakie są wykorzystywane w transporcie materiałów, przewozie ludzi, osobistym korzystaniu z własnych lub służbowych pojazdów. Dzięki temu, że motoryzacja postępuje w tak gwałtowny sposób, na rynku samochodowym pojawiają się coraz to nowsze modele aut. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasze drogi świeciły pustkami, od czasu do czasu pojawiał się samochód, który budził wiele emocji. Dziś każdy z nas praktycznie posiada samochód i to często nie jeden, lecz więcej pojazdów, z których korzysta na co dzień. Cała ta sytuacja, która umożliwia łatwy dostęp do nabycia samochodów, przyczynia się do tego, ze na naszych drogach panuje tłok. Branża motoryzacyjna przewidzieć mogła, ze za kilka lat nasze drogi, drogi wielu innych krajów będą zbyt słabo wyposażone w odniesieniu do standardów, jakie powstaną w unowocześnionych technologicznie samochodach.

W związku z taką sytuacja być może nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest wyposażanie się w najnowocześniejszy model samochodu, który na naszych krajowych drogach nie będzie w stanie zaprezentować wszystkich swoich możliwości, a my nie będziemy mogli korzystać z wielu opcji dostępnych w pakiecie, gdyż ograniczą nas warunki na drogach. Nie warto czasami przepłacać za doskonale wyposażone samochody. Jednak oczywiście jeżeli jest to w granicach akceptowanych to jednak zdecydowanie lepiej jest zakupić samochód lepiej wyposażony, z biegiem czasu dochodzimy do wniosku że jednak wiele z dodatkowych bajerów. Zwłaszcza takie, które wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym są przydatne, jednak również to właśnie takie udogodnienia bardzo często są powodem wypadków. Wynika to z błędnego myślenia że mam bezpieczne auto to nic mi się nie stanie i mogę szybko jechać. No a niestety tak nei jest i wiele osób o tym boleśnie sięprzekonało.